Występy na żywo są głównym powodem, dla którego miliony ludzi każdego roku wybiera się do Las Vegas. Jeżeli chodzi o cieszenie się koncertami na żywo, chyba nie ma na tym świecie lepszego miejsca niż Sin City.

Przez lata Światowa Stolica Rozrywki była całkowicie wierna swojemu przydomkowi, zapraszając w swoje progi legendarnych wykonawców muzycznych, aby grali na jednej z najlepszych scen na tej planecie.

Beatles (1964)

Las Vegas było jednym z pierwszych miast w Stanach Zjednoczonych, które zostało pobłogosławione występem na żywo przebojowej grupy brytyjskiej The Beatles. Późnym latem 1964 r. zespół występował w Centrum Kongresowym Rotunda, doprowadzając do istnego szaleństwa tysiące wrzeszczących i wiwatującym fanów.

I chociaż dzisiaj trudno sobie to wyobrazić, w tamtych czasach bilety na główne występy muzyczne kosztowały tylko nieco ponad 3,00 USD.

Elton John (1971)

Elton John również gościł w tym samym miejscu we wrześniu 1971 roku, śpiewając swoje słynne utwory przed publicznością składającą się z tysięcy wiernych fanów. Wyjątkową cechą tego koncertu był fakt, że impreza odbyła się w środku tygodnia, w środowy wieczór.

To, że muzykowi udało się całkowicie wyprzedać bilety na występ, który nie odbywał się podczas weekendu, było symboliczne i niezwykle korzystne nie tylko dla jego kariery, ale i branży koncertowej tamtego okresu.

KISS (1975)

Zaledwie dwa lata po założeniu zespołu kultowa grupa Kiss przyjechała do Vegas na długo wyczekiwany występ w kasyn online, w czasie tego pokazu kasyna lądowe w Vegas były najgorętszymi atrakcjami, jakie można sobie wyobrazić.

Z racji tego, że Kiss grał w Las Vegas, fani przybywali ze wszystkich zakątków świata, aby kołysać głowami do najlepszego rock’n’rolla. A następnie mogli oddawać się swoim ulubionym grom stołowym i maszynom hazardowym, które znajdowały się zaraz obok sali koncertowej.

Warto tu jeszcze wspomnieć o innym znanym zespole, Rush, który pełnił funkcję supportu przed występem Kiss. Dzięki temu całe widowisko przyciągnęło do siebie jeszcze bardziej entuzjastyczną publiczność.

Pearl Jam (2000)

Tuż przed Bożym Narodzeniem w 2000 roku Pearl Jam zagrał nokautujący show w legendarnej MGM Grand Arena na Las Vegas Strip. Wykonując swoje największe hity, takie jak „Corduroy” i „Breakerfall”, a nawet covery niektórych utworów Pink Floyd, zespół zafundował swojej publiczności wieczór, który przeszedł do muzycznej historii.

Kilka słów na koniec

Prawda jest taka, że w Las Vegas występowało wiele znakomitych osobistości świata muzyki. Dlatego należy jeszcze wspomnieć o artystach, takich jak Madonna, Elvis Presley, Wayne Newton, czy jedyny w swoim rodzaju Frank Sinatra. Las Vegas do dzisiaj oferuje najlepsze atrakcje muzyczne, każdego roku zaskakując turystów kolejną plejadą gwiazd reflektorów i estrady.