Adele Laurie Blue Adkins urodziła się 5 maja 1988 roku w Londynie. Była samotnie wychowywana przez matkę Penny Adkins. Adele już od dziecka śpiewała, interesowała się muzyką klasyczną. Mając pięc lat wystąpiła na przyjęciu, które zostało zorganizowane przez matkę.

Początki Adele z muzyką

Uczęszczając do szkoły średniej próbowała swoich sił na instrumencie muzycznym na klarnecie, ale jednak wolała śpiewać. Warto dodać, że inspirowała się na girlsband Spice Girls. W 2006 roku uczęszczała do BRIT School ucząc się śpiewu. W tym czasie próbując się wybić na niewielkich koncertach i wypuszcza swój pierwszy singiel pt. Hometown Glory. Oprócz tego podpisała swój pierwszy kontakt z wytwórnią płytową i wydała swój pierwszy album „19”, który jak już wiemy okazał się wielkim hitem.

W roku 2011, pojawiła się druga płyta pt. „21” i również z nią kolejne hity pt. „Someone Like You” Gdy jej piosenki podbijały listy przebojów jej głos odmówił posłuszeństwa. W październiku piosenka do filmu o Bondzie stała się kolejnym hitem, który zajmuje pierwsze miejsce na iTunes. Rok 2012 Adel została po raz pierwszy matką, kiedy to urodziła syna Angelo James.

Adel skazana na sukces

W roku 2015 Adele wydała swój nowy singiel „Hello” który promował trzeci album Adele. Rok 2016 wieczór wręczenia Grammy Adele zdobyła statuetki w czterech kategoriach. Została uznana za najlepszą brytyjską artystkę. Również w roku 2017 Adele zdobyła statuetkę za album roku „25” i nagranie roku „Hello”. W roku 2017 artystka wzięła ślub z Simon Konecki. Rok 2019 nie był dla Adel szczęśliwym. Artystka ogłosiła separację ze swoim mężem.

Dzisiaj Adele powraca na scenę z nowym albumem „30” i jej wielką metamorfozą. Warto dodać, że piosenkarka miała pojawić się w Polsce – takie informacje przekazał portal HaloKrakow.pl. Co do piosenkarki, to zmieniła się pod względem wyglądu, no i swoich doświadczeń życiowych. Jak już wiemy, rozstała się z mężem i przeszła na dietę, któej wielkim sukcesem, no i wynikiem jest jej wielka metamorfoza i uzależnienie do ćwiczeń. Od wydania płyty „25” minęło już pięć lat, przez co obecnie fani czekają na kolejne albumy. Adele wydała już pierwsze nowości. Wśród nowych piosenek są takie jak:

-„Easy on Me”
-„I drink Wine”