Znaczenie nazwy System of A Down.

Nazwa zespołu narodziła się z wiersza napisanego przez Darona Malakiana „Victims of Down” w 1995 roku, nawet zespół został nazwany tak samo jak ten wiersz, ale wtedy zespół zdecydował się zmienić nazwę na taką, która zatrzyma więcej publiczności przez łatwiejsze zapamiętanie nazwy.

Ich najbardziej popularny album.

To prawda, że cała dyskografia System Of A Down ma świetne piosenki i głębokie teksty, które mieszają kwestie polityczne, ludobójstwa, wojny i nierówności społeczne. Najpopularniejszym był Toxicity, drugim album zespołu, wydany w 2001 r. Album sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy na całym świecie i posiada takie hity jak „Prisong Song”, „Chop Suey”, „Toxicity”, „Aerials” i inne.

Odtwarzaj muzykę, znane utwory

Zwycięzcy Grammy.

Amerykański zespół, pomimo stosunkowo krótkiej kariery w porównaniu do wielkich tytanów takich jak Metallica, miał kilka ważnych nominacji do nagród, takich jak Grammy. W 2003 roku zostali zaproszeni na rozdanie nagród Grammy, by zagrać swój singiel „Aerials”. Jednocześnie w tym samym roku „Chop Suey” został nominowany do nagrody za najlepszy metalowy występ roku oraz „Aerials” za najlepszy rockowy występ roku. W 2006 roku otrzymali kolejną nominację do swojej piosenki B.Y.O.B., którą wygrali.