AC/DC to jeden z najbardziej popularnych zespołów Hard Rock’u, z wielką karierą, wspaniałymi koncertami i hitami, które są wiecznie żywe. Ten zespół założony w Sydney ma wiele ciekawych historii o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia i które pokochacie.

1. Adres internetowy acdc.com publikował treści dla dorosłych.

Zanim zespół był dobrze znany istniała strona, która miała domenę internetową acdc.com. Zabawne jest to, że kiedy ludzie szukali zespołu w internecie logiczną rzeczą było to, że napisali acdc.com. Byli zaskoczeni, że jest to strona dla dorosłych, a nie oficjalna strona ich ulubionego zespołu. Później zespół poszedł do sądu o przyznanie im tej domeny, twierdząc, że wielu nieletnich odwiedza tę stronę w poszukiwaniu informacji o zespole i trafiali na treści dla dorosłych.

2. Zespół z dwiema ulicami na świecie.

W 2000 roku w Hiszpanii, a dokładniej w mieście Leganés, zainaugurowano ulicę o nazwie AC⚡DC. W 2004 roku, ale tym razem w Australii, w mieście Melbourne zainaugurowano ulicę o tej samej nazwie. W odróżnieniu od nazwy w Hiszpanii, ta ma tylko inicjały AC DC bez odgradzającego je pioruna.

3. Dlaczego Angus Young na swoich koncertach nosił mundurki szkolne?

Pomysł pochodzi od starszej siostry artysty która zaproponowała mu ten pomysł, a on najwyraźniej był zachwycony. Jest to ukłon w stronę czasu, kiedy gitarzysta przychodził prosto ze szkoły, by ćwiczyć na gitarze bez zmiany nawet mundurka.