Każdego roku na całym świecie jest coraz więcej możliwości dla miłośników festiwali metalowych i rockowych. Zjawisko, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu było rzadkie, teraz stało się codziennością. Tysiące ludzi gromadzi się na tej samej płycie dla widowni, aby zobaczyć i posłuchać dziesiątek zespołów, biwakować na świeżym powietrzu i korzystać z wielu atrakcji, które każdy z festiwali oferuje swoim uczestnikom.

Zrobiliśmy listę najlepszych festiwali w dzisiejszych czasach, w których każdy chciałby uczestniczyć, nawet jeśli jest to tylko jeden raz w życiu.

WACKEN – Wacken Open Air jest bez wątpienia najbardziej emblematycznym i pożądanym festiwalem przez wszystkich metalowców na całym świecie. Festiwal st czterodniowym przeżyciem w małym miasteczku Wacken w Niemczech. Przy zakupie biletów trzeba być szybkim, ponieważ w mniej niż 48 godzin wszystkie z nich zostają wyprzedane. Wydarzenie składa się z czterech scen z 50 zespołami heavy metalowymi i ich pod-gatunkami.

HELL & HEAVEN – narodzony w 2010 roku oferując światowej klasy festiwal w Meksyku, z klasycznymi zespołami rockowymi i podgatunkami metalu, dając wysokiej jakości show z dwudniowym składem. Podczas tego festiwalu przybywa wielu gości z krajów Ameryki Łacińskiej a także ze Stanów Zjednoczonych.

DOWNLOAD – ten trzydniowy festiwal odbywa się w słynnym Donnington Park we Wielkiej Brytanii, prowadzony przez zespoły od klasycznego Hard Rocka jak Guns 'N Roses do obecnych zespołów jak Architects and Bullet for my Valentine, jednak można też cieszyć się punkowymi zespołami.

GRASPOP METAL MEETING – trzy dni koncertów z pięcioma scenami w mieście Dessel w Belgii od 1996 roku; festiwal uznawany jest jako jeden z najpotężniejszych festiwali na świecie z zespołami hard rocka, punku, heavy metalu i pochodnych, odbywa się zazwyczaj w ostatnim tygodniu czerwca.

COPENHELL – jest jednym z najmłodszych festiwali, którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku i jest już uważany za jeden z najważniejszych festiwali heavy metalu i rocka w Danii. Cena tego festiwalu jest wysoka, ale jest to ekskluzywne doświadczenie, które pozwala zobaczyć zespoły światowej klasy w centrum miasta i cieszyć się mniejszą ilością miejsc i tłokiem w porównaniu z innymi festiwalami.