Zespół The Queen, założony przez Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Johna Deacona i Rogera Taylora, w Londynie w 1970 roku, zyskał wielką popularność poza granicami Wielkiej Brytanii dzięki czwartej płycie, A Night at the Opera.

Brian May zbudował swoją pierwszą gitarę z ojcem. Nie miał pieniędzy na wymarzoną giarę, więc w wieku 16 lat postanowił stworzyć własną z drewna przeznaczonego do kominka.

Freddie Mercury urodził się na Zanzibarze, w rejonie, który obecnie jest częścią Tanzanii, a jego prawdziwe nazwisko to Parrokh Bulsara. Freddie studiował w szkole w stylu brytyjskim, następnie został zabrany na studia do Bombaju. Kiedy miał 18 lat, po rewolucji pojechał z rodzicami do Anglii.

Basista John Deacon jest kompozytorem największych hitów zespołu, takich jak „I Want to Break Free”.

Brian May jest komendantem Orderu Imperium Brytyjskiego „za swoje zasługi dla przemysłu muzycznego”. Jest również honorowym rektorem Uniwersytetu Johna Mooresa, gdyż jest znanym astrofizykiem.

Dwa pierwsze albumy zespołu zatytułowane są po dwóch filmach braci Marx, których szczególnym fanem był Fredie Mercury.

Na przyjęciu urodzinowym Freddiego Mercury’ego w 1985 roku jedynym wymogiem dla gości było, aby każdy był ubrany jak kobieta. Urodziny świętował to w Nowym Jorku i trwały pięć dni.

Od 1982 r. – 23 lipca jest dniem „The Queen” w Bostonie i w tym dniu otrzymali oni klucz do miasta od burmistrza.

W 2002 roku otrzymali 2 270. gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Ich oficjalny fanklub jest najstarszym z wszystkich zespołów rockowych, założonym w 1973 roku.

Freddie Mercury był wielkim kolekcjonerem znaczków, a po jego śmierci brytyjska poczta kupiła jego kolekcję za około 5.000 dolarów.