Rock to jeden z gatunków muzycznych, który dał nam świetną jakość artystyczną. Zwłaszcza w XX wieku, jego znaczenie było wielkie od początku wieku, dzięki pojawieniu się niektórych zespołów, które przeszły do historii.

Pod parasolem rocka pojawiły się ruchy, które wykraczają daleko poza samą muzykę, stały się stylem życia. Czy chcesz dowiedzieć się, które z tych zespołów były najbardziej wpływowe?

Aerosmith – tak zwani „Boston Bad Boys” byli jednym z najbardziej popularnych zespołów w latach 1981-1990. Są oni ojcami ruchu, który obracał się wokół przemysłu tego gatunku muzycznego.

Guns N’ Roses – Axl Rose i Izzy Stradlin byli założycielami grupy, jednego z najpopularniejszych zespołów hard rockowych wszech czasów. Muzyczna spuścizna, którą pozostawili, zapewniła im miejsce w pierwszej 100 najlepszych artystów w historii.

Ciekawostki na temat System Of a Down

The Beatles – jak możemy nie wspomnieć o The Beatles na liście, która zawiera najlepsze zespoły rockowe w historii? Faktem jest, że niezależnie od gatunku muzycznego, wpływ jaki The Beatles wywarli – i nadal wywierają na przemysł był kluczem do uczynienia go jednym z najważniejszych na świecie.

AC/DC – jeśli mamy pisać o rocku, to nie sposób nie wspomnieć o australijskim zespole AC/DC. Ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy płyt na całym świecie uczyniło z nich jeden z najlepszych zespołów rockowych wszech czasów.

Metallica – całkowitą sprzedaż płyt Metallica od momentu jej powstania szacuje się na około 120 milionów dolarów. Będąc ważną częścią gatunku znanego jako Trash Metal. Metallica jest głosem całego pokolenia.

The Rolling Stones – nie ma wątpliwości, że brytyjski zespół założony w 1962 roku jest jednym z największych i najbardziej wpływowych na świecie. Ich muzyka graniczy z doskonałością w serii utworów zdolnych pozostawić każdego widza bez tchu.